Mój pierwszy Koń

wpis w: Blog, Poradnik | 0

Chciałabyś mieć własnego pierwszego konia? Powinno się w pierwszej kolejności nabyć poradnik pod tytułem „Mój pierwszy Koń”. Za wiele na świecie jest niedobranych par jeździec/koń. Większość z nas, związanych ze światem końskim praktycznie w co drugiej stajni dostrzeże mieszaninę złych cech w parze. Problem rozpoczyna się od kupujących konie, którzy nabyli konia, nie będąc na niego właściwie przygotowanym. Czasami było to chwilowe zauroczenie jeździectwem, które tak błyskawicznie, jak się pojawiło, tak szybko zniknęło. Również często była to także sytuacja materialna, która przerosła nowych właścicieli konia. Nie była na tyle ugruntowana, aby decydować się na koński. Czasami chodzi o złe dopasowanie charakterów, z czego rodzą się frustracje. Często również zdarza się, że ludzie nabywają chore wierzchowce. Osoby, które wydają tysiące złotych, nie robią podstawowych badań. To widać na każdym kroku.
Często też nowy posiadacz konia zakocha się od pierwszego wejrzenia w oglądanym wierzchowcu. Cóż, że wierzchowiec nie jest dopasowany wzrostem. Cóż, że wierzchowiec rusza się, jakby każda jego kończyna żyła innym, niezależnym życiem. Cóż, żewierzchowiec jest w „typie ujeżdżeniowym” i potyka się o każdy drąg, gdy potrzebujemy konia do uprawiania dyscypliny skoków przez przeszkody. Co z tego, że wierzchowiec temperamentem i charakterem nie leży temu jeźdźcowi. Wszak ma takie bajeczne skarpetki, latarnię i zapleciony ogonek. A także piękne umaszczenie. Te sytuacje obserwujemy na każdym kroku. Brak jest stajni, jakiej byśmy nie zwiedzili, w której nie znajdzie się takiego konia albo takiego jeźdźca. Z tego powodu powstał ten poradnik. Aby uświadamiać przyszłych jeźdźców, pomóc im w podejmowaniu świadomych decyzji o kupnie tego zwierzęcia i zabraniu na siebie półtonowego obowiązku. I do nich adresowana jest niniejsza książka. Do ludzi, którzy nabywają swojego pierwszego wierzchowca. Aby poprowadzić za rękę przez wszystkie etapy zakupu konia i aby pokazywać, z czym to się wiąże. Aby pokazać jak to wszystko wygląda.
Przede wszystkim, aby tonować emocje, bo decyzja o kupnie wierzchowca musi być chłodna i wykalkulowana. Brzmi to brutalnie? Tak właśnie jest. Zapraszam do zapoznania się z poradnikiem wszystkie osoby, które chcą świadomie zakupić swojego pierwszego konia wierzchowego. Pokażemy jak przejść przez wszystkie etapy podjęcia świadomej decyzji o zakupie konia i cały proces zakupu.
Przewodnik dla nabywających swojego pierwszego wierzchowca pod tytułem „Mój pierwszy Koń” jest do nabycia w serwisie http://zakupkonia.pl/ w wersji papierowej oraz formacie elektronicznym E-Book. Zapytaj też o książkę w ulubionych sklepach jeździeckich i księgarniach.

Komentarze zostały wyłączone.