Polska Lista Robinsonów

wpis w: Blog, Poradnik | 0

Lista Robinsonów (znana w niektórych krajach pod nazwą Mailing Preference Service lub MPS) jest to lista osób, które nie chcą otrzymywać wiadomości marketingowych od telemarketerów. Jest stosowanym z powodzeniem w wielu krajach systemem ochrony prywatności właścicieli numerów telefonów. Jest to system opracowany z myślą o osobach, które nie życzą sobie, by do nich dzwoniono z niechcianymi ofertami handlowymi. W skrócie, wpisuje się na nią, aby już nie dzwonili telemarketerzy.

Polska Lista Robinsonów (dostępna od 2015 roku) prowadzona jest przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego. Istnieje także Lista Robinsona prowadzoną przez Organizację Firm Badania Opinii i Rynku. Ta ostatnia dotyczy odmów respondentów w badaniach CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) i jest prowadzona od listopada 2004 roku. Kolejną Listę Robinsonów prowadzi wydawnictwo TLPP Publishing od 2019 roku pod nazwą System Informacji Marketingowej

Jeśli masz problem z telemarketerami bądź też niechcianymi połączeniami, które dzwonią X razy dziennie taka lista powinna Cię zainteresować. Możesz wpisać się na nią w kilka sekund i sprawić, żeby przestali dzwonić do Ciebie niechciani telemarketerzy.

Baza leków i suplementów

wpis w: Blog, Końskie Zdrowie | 0

Dataphram to profesjonalna baza informacji o lekach i suplementach. Znajdziesz tu opis lekarstw oraz suplementów diety, wskazania, przeciwwskazania i informację gdzie kupić dane lekarstwo. Zobacz naszą bazę leków oraz suplementów diety. Tutaj wyszukasz interesujące Cię lekarstwo i poznasz niezbędne informacje o medykamencie w przyjazny sposób DataPharm to unikalna wyszukiwarka leków i suplementów diety. Pozwala w błyskawiczny sposób na odnalezienie podstawowych informacji na temat leków i suplementów dostępnych na receptę i bez recepty w Polsce. Wśród prezentowanych lekarstw i suplementów diety znaleźć można między innymi Xanax, Biotebal, Clotrimazolum, Octenisept, Nimesil, Ketonal i wiele innych. Dataphram to nowoczesna baza pozwalająca poznać każdy dostępny w Polsce lekarstwo i suplement. Baza danych oraz usystematyzowany sposób prezentacji lekarstw i suplementów sprawia, że każdy lek lub też suplement prezentujemy w sposób przejrzysty i w sposób usystematyzowany. Poniższa lista opisuje wybrane lekarstwa do publikacji na stronach Datapharm.info:

  • Xanax. Substancja czynna to alprazolam należy do grupy leków nazywanej pochodnymi benzodiazepin i wykazuje działanie przeciwlękowe, dlatego wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu: zaburzenia lękowego uogólnionego, zaburzenia lękowego z napadami lęku, zaburzenia lękowego w postaci fobii oraz zaburzenia depresyjnego i lękowego mieszanego.
  • Lek Biotebal może być stosowany w wynikających z niedoboru biotyny przypadkach: wypadania włosów, zaburzeń wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmiernej łamliwości oraz stanów zapalnych skóry zlokalizowanych wokół oczu, nosa, ust. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.
  • Clotrimazolum GSK w postaci kremu jest wskazany do miejscowego leczenia: grzybic skóry rąk i stóp, tułowia, podudzi i nóg, wywoływanych przez dermatofity, łupieżu pstrego, zakażeń skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (warg sromowych oraz napletka i żołędzi), wywołanych przez drożdżaki (zakażenia takie zwane są także kandydozami).
  • Lek Octenisept jest płynem dezynfekującym zawierającym substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek, fenoksyetanol. Lek Octenisept działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Mikrobiologiczna skuteczność leku została szeroko udokumentowana zarówno w badaniach laboratoryjnych jak i klinicznych.
  • Nimesil jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) o właściwościach przeciwbólowych. Nimesil jest wskazany w leczeniu ostrego bólu oraz w pierwotnym bolesnym miesiączkowaniu. Zanim lekarz przepisze Nimesil, rozważy, czy korzyści ze stosowania leku przewyższają ryzyko działań niepożądanych.
  • Ketonal. Leczenie objawowe zapalnych i zwyrodnieniowych chorób reumatycznych układu kostnego oraz łagodzenie niektórych zespołów bólowych. Wskazaniami do stosowania są: reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów i bóle o umiarkowanym nasileniu.

Czyj to numer telefonu? To natrętni telemarketerzy

wpis w: Blog, Poradnik | 0

Na podstawie danych portalu Ktoto.Info źródłem najbardziej nachalnego spamu telefonicznego na początku 2018 roku jest 20 numerów telefonicznych, które generowały ponad czterdzieści procent niechcianych połączeń telefonicznych. Portal Ktoto.Info opublikował na ten temat raport. Można więc śmiało zablokować niżej wymienione telefony, by wyłączyć blisko połowę połączeń telefonicznych z handlowcami i pozostałymi nachalnymi rozmówcami. Przedstawione numery to w kolejności:

Malowanie koni – o co w tym chodzi?

wpis w: Blog, Poradnik | 0

Ostatnio w sieci głośno jest o akcji fundacji, która ma w swoich statutowych celach ratowanie koni prowadzonych na rzeź. Fundacja całe swoje wysiłki, siły i środki poświęciła na walkę z hotelem, który pozwolił dzieciakom wymalować kucyka w paski tygryska. W swojej akcji nasłała tysiące pseudo miłośników koni na hotel, kompletnie rujnując jego opinię. Dochodziło do tego, że cała ta horda życzyła wręcz śmierci osobom związanym z hotelem. Brakowało tylko pochodni w ich rękach i płonącego stosu z wielkim palem do nabijania na niego managerów hotelu. Trochę to zbyt daleko zaszło. Postaramy się więc napisać co nieco więcej o tak zwanym malowaniu koni. Continued