Baza leków i suplementów

wpis w: Blog, Końskie Zdrowie | 0

Dataphram to profesjonalna baza informacji o lekach i suplementach. Znajdziesz tu opis lekarstw oraz suplementów diety, wskazania, przeciwwskazania i informację gdzie kupić dane lekarstwo. Zobacz naszą bazę leków oraz suplementów diety. Tutaj wyszukasz interesujące Cię lekarstwo i poznasz niezbędne informacje o medykamencie w przyjazny sposób DataPharm to unikalna wyszukiwarka leków i suplementów diety. Pozwala w błyskawiczny sposób na odnalezienie podstawowych informacji na temat leków i suplementów dostępnych na receptę i bez recepty w Polsce. Wśród prezentowanych lekarstw i suplementów diety znaleźć można między innymi Xanax, Biotebal, Clotrimazolum, Octenisept, Nimesil, Ketonal i wiele innych. Dataphram to nowoczesna baza pozwalająca poznać każdy dostępny w Polsce lekarstwo i suplement. Baza danych oraz usystematyzowany sposób prezentacji lekarstw i suplementów sprawia, że każdy lek lub też suplement prezentujemy w sposób przejrzysty i w sposób usystematyzowany. Poniższa lista opisuje wybrane lekarstwa do publikacji na stronach Datapharm.info:

  • Xanax. Substancja czynna to alprazolam należy do grupy leków nazywanej pochodnymi benzodiazepin i wykazuje działanie przeciwlękowe, dlatego wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu: zaburzenia lękowego uogólnionego, zaburzenia lękowego z napadami lęku, zaburzenia lękowego w postaci fobii oraz zaburzenia depresyjnego i lękowego mieszanego.
  • Lek Biotebal może być stosowany w wynikających z niedoboru biotyny przypadkach: wypadania włosów, zaburzeń wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmiernej łamliwości oraz stanów zapalnych skóry zlokalizowanych wokół oczu, nosa, ust. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.
  • Clotrimazolum GSK w postaci kremu jest wskazany do miejscowego leczenia: grzybic skóry rąk i stóp, tułowia, podudzi i nóg, wywoływanych przez dermatofity, łupieżu pstrego, zakażeń skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (warg sromowych oraz napletka i żołędzi), wywołanych przez drożdżaki (zakażenia takie zwane są także kandydozami).
  • Lek Octenisept jest płynem dezynfekującym zawierającym substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek, fenoksyetanol. Lek Octenisept działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Mikrobiologiczna skuteczność leku została szeroko udokumentowana zarówno w badaniach laboratoryjnych jak i klinicznych.
  • Nimesil jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) o właściwościach przeciwbólowych. Nimesil jest wskazany w leczeniu ostrego bólu oraz w pierwotnym bolesnym miesiączkowaniu. Zanim lekarz przepisze Nimesil, rozważy, czy korzyści ze stosowania leku przewyższają ryzyko działań niepożądanych.
  • Ketonal. Leczenie objawowe zapalnych i zwyrodnieniowych chorób reumatycznych układu kostnego oraz łagodzenie niektórych zespołów bólowych. Wskazaniami do stosowania są: reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów i bóle o umiarkowanym nasileniu.

Czyj to numer telefonu? To natrętni telemarketerzy

wpis w: Blog, Poradnik | 0

Na podstawie danych portalu Ktoto.Info źródłem najbardziej nachalnego spamu telefonicznego na początku 2018 roku jest 20 numerów telefonicznych, które generowały ponad czterdzieści procent niechcianych połączeń telefonicznych. Portal Ktoto.Info opublikował na ten temat raport. Można więc śmiało zablokować niżej wymienione telefony, by wyłączyć blisko połowę połączeń telefonicznych z handlowcami i pozostałymi nachalnymi rozmówcami. Przedstawione numery to w kolejności:

Malowanie koni – o co w tym chodzi?

wpis w: Blog, Poradnik | 0

Ostatnio w sieci głośno jest o akcji fundacji, która ma w swoich statutowych celach ratowanie koni prowadzonych na rzeź. Fundacja całe swoje wysiłki, siły i środki poświęciła na walkę z hotelem, który pozwolił dzieciakom wymalować kucyka w paski tygryska. W swojej akcji nasłała tysiące pseudo miłośników koni na hotel, kompletnie rujnując jego opinię. Dochodziło do tego, że cała ta horda życzyła wręcz śmierci osobom związanym z hotelem. Brakowało tylko pochodni w ich rękach i płonącego stosu z wielkim palem do nabijania na niego managerów hotelu. Trochę to zbyt daleko zaszło. Postaramy się więc napisać co nieco więcej o tak zwanym malowaniu koni. Continued

Mój pierwszy Koń

wpis w: Blog, Poradnik | 0

Chciałabyś mieć własnego pierwszego konia? Powinno się w pierwszej kolejności nabyć poradnik pod tytułem „Mój pierwszy Koń”. Za wiele na świecie jest niedobranych par jeździec/koń. Większość z nas, związanych ze światem końskim praktycznie w co drugiej stajni dostrzeże mieszaninę złych cech w parze. Problem rozpoczyna się od kupujących konie, którzy nabyli konia, nie będąc na niego właściwie przygotowanym. Czasami było to chwilowe zauroczenie jeździectwem, które tak błyskawicznie, jak się pojawiło, tak szybko zniknęło. Również często była to także sytuacja materialna, która przerosła nowych właścicieli konia. Nie była na tyle ugruntowana, aby decydować się na koński. Czasami chodzi o złe dopasowanie charakterów, z czego rodzą się frustracje. Często również zdarza się, że ludzie nabywają chore wierzchowce. Osoby, które wydają tysiące złotych, nie robią podstawowych badań. To widać na każdym kroku.
Często też nowy posiadacz konia zakocha się od pierwszego wejrzenia w oglądanym wierzchowcu. Cóż, że wierzchowiec nie jest dopasowany wzrostem. Cóż, że wierzchowiec rusza się, jakby każda jego kończyna żyła innym, niezależnym życiem. Cóż, żewierzchowiec jest w „typie ujeżdżeniowym” i potyka się o każdy drąg, gdy potrzebujemy konia do uprawiania dyscypliny skoków przez przeszkody. Co z tego, że wierzchowiec temperamentem i charakterem nie leży temu jeźdźcowi. Wszak ma takie bajeczne skarpetki, latarnię i zapleciony ogonek. A także piękne umaszczenie. Te sytuacje obserwujemy na każdym kroku. Brak jest stajni, jakiej byśmy nie zwiedzili, w której nie znajdzie się takiego konia albo takiego jeźdźca. Z tego powodu powstał ten poradnik. Aby uświadamiać przyszłych jeźdźców, pomóc im w podejmowaniu świadomych decyzji o kupnie tego zwierzęcia i zabraniu na siebie półtonowego obowiązku. I do nich adresowana jest niniejsza książka. Do ludzi, którzy nabywają swojego pierwszego wierzchowca. Aby poprowadzić za rękę przez wszystkie etapy zakupu konia i aby pokazywać, z czym to się wiąże. Aby pokazać jak to wszystko wygląda.
Przede wszystkim, aby tonować emocje, bo decyzja o kupnie wierzchowca musi być chłodna i wykalkulowana. Brzmi to brutalnie? Tak właśnie jest. Zapraszam do zapoznania się z poradnikiem wszystkie osoby, które chcą świadomie zakupić swojego pierwszego konia wierzchowego. Pokażemy jak przejść przez wszystkie etapy podjęcia świadomej decyzji o zakupie konia i cały proces zakupu.
Przewodnik dla nabywających swojego pierwszego wierzchowca pod tytułem „Mój pierwszy Koń” jest do nabycia w serwisie http://zakupkonia.pl/ w wersji papierowej oraz formacie elektronicznym E-Book. Zapytaj też o książkę w ulubionych sklepach jeździeckich i księgarniach.