Beta Advantage z HMB dla koni

Optymalna poprawa kondycji konia – Beta Advantage jest opracowanym naukowo preparatem odżywczym pozwalającym na maksymalne zwiększenie wydolności organizmu konia. Jeśli jesteś zainteresowany bezpiecznym sposobem zwiększenia wykorzystania energii dostarczanej z pokarmem, to właśnie Beta Advantage jest preparatem, który pomoże osiągnąć wysoką kondycje zwierząt.

Przeciwdziałanie uszkodzeniom mięśni i skrócenie okresu odnowy po wysiłki – Beta Advantage przeciwdziała rozpadowi białka mięśniowego po intensywnym treningu. Preparat jest przygotowany specjalnie w celu dostarczenia zwierzęciu niezbędnych związków, naturalnie występujących w organizmie, których ilość w warunkach intensywnego treningu może okazać się niewystarczająca. Pozwala to nie tylko na szybsze zwiększenie masy mięśniowej u trenowanych zwierząt, ale również skraca okres odnowy organizmu konia po wysiłku.

Z Beta Advantage mogą skorzystać praktycznie wszystkie intensywnie trenowane konie sportowe (WKKW, skoki, wyścigi, ujeżdżenie, rajdy a nawet konie pociągowe), konie poddawane sytuacjom stresowym, konie wracające do formy po kontuzjach czy też konie młode rozpoczynające treningi. Stosowanie preparatu jest również polecane w przypadku koni z przypadłościami typu kissing spines czy zwyrodnieniami stawów. Sprawdza się on również znakomicie w profilaktyce mięśniochwatu – tzw. choroby poświątecznej.

Preparat Beta Advantage produkowany jest w polskiej wytwórni pasz dla koni. Producentem substancji czynnej HMB jest MTI Bio Tech Inc. Iowa State University. Wyłącznym importerem jedynej oryginalnej i czystej substancji HMB jest firma METSPORT.

Pytania i odpowiedzi:

Czym jest Beta Advantage?

Jest to opracowany naukowa preparat odżywczy zawierający czynną substancję HMB (3-hydroksy-3metylomaślan). HMB jest produktem przemian białek pokarmowych w tkankach koni i innych zwierząt. HMB znajduje się również w małych ilościach w niektórych pokarmach (np. lucernie), jednakże ilości te zarówno w diecie jak i w organizmie w warunkach intensywnego treningu bądź też znacznego wysiłku są niewystarczające do utrzymania i rozwoju masy mięśniowej.

Jak działa Beta Advantage?

HMB zawarte w preparacie przeciwdziała rozpadowi białka mięśniowego i uszkodzeniu komórek, które towarzyszą treningowi. Przy mniejszej ilości uszkodzonych komórek organizm może zintensyfikować proces odkładania białka mięśniowego prowadzący do utrzymania wysokiej masy mięśniowej. Wyniki stosowania Beta Advantage zależą ściśle od intensywności treningu, któremu poddawane są konie.

Jeśli HMB występuje naturalnie w organizmach zwierząt, dlaczego konie potrzebują go więcej?

Intensywny wysiłek powoduje mikrouszkodzenia mięśni, prowadząc do sytuacji, w której nawet najlepiej zbilansowana dieta może okazać się deficytową. Beta Advantage jest specjalnie skomponowanym dodatkiem paszowym zaopatrującym organizm konia w wystarczające ilości HMB które następnie zużywane są w trakcie treningu w celu przeciwdziałania rozpadowi białek mięśniowych.

Czy działanie Beta Advantage poparte jest badaniami?

Tak! Działanie składnika czynnego preparatu HMB jak i samego Beta Advantage zostało potwierdzone badaniami. Badania nad skutecznością HMB prowadzone były w wielu uniwersytetach przez uznanych specjalistów z dziedziny żywienia i wysiłku. Ponad 30 prób na zwierzętach oraz 8 dużych doświadczeń na ludziach wykazało, że stosowanie HMB jest bezpieczne i bardzo skuteczne.

“W naszych badaniach poddawaliśmy koniom Beta Advantage przez dwanaście tygodni. U koni otrzymujących Beta Advantage zaobserwowaliśmy wyraźna poprawę kondycji zwierząt, szczególnie muskulatury. Nastąpił także wzrost wydajności całego organizmu. Celowo zadbaliśmy o to, aby osoby obsługujące konie nie wiedziały, które zwierzęta dostają Beta Advantage. Mimo to, na podstawie lepszej kondycji obsługa bezbłędnie rozpoznawała, które konie otrzymywały preparat. Można zatem stwierdzić, że Beta Advantage wyraźnie poprawia efektywność treningu.”

Dr Peggy Miller – Iowa State University (specjalista w dziedzinie fizjologii konia sportowego).

Jakie typy koni mogą skorzystać ze stosowania Beta Advantage?

Praktycznie wszystkie konie poddawane treningowi w szczególności konie będące w intensywnym treningu:

  • konie sportowe: szczególnie wskazane jest stosowanie preparatu u koni sportowych i koni poddawanych sytuacjom stresowym (konie startujące w WKKW, skokach, wyścigach, ujeżdżeniu, rajdach a nawet konie pociągowe);
  • rekonwalescenci: konie wracające do formy po kontuzjach;
  • konie młode: konie rozpoczynające treningi;
  • zwyrodnienia: stosowanie preparatu jest również polecane w przypadku koni z przypadłościami typu kissing spines czy zwyrodnieniami stawów u których wskazany jest szybki i trwały przyrost masy mięśniowej oraz wzmocnienie struktury tkanki mięśniowej;
  • profilaktyka mięśniochwatu: preparat polecany jest również dla koni rekreacyjnych, często pracujących nieregularnie i narażonych na tzw. chorobę poświąteczną;
Czy preparat Beta Advantage ma jakiekolwiek działania uboczne?

W żadnym z prowadzonych badań na zwierzętach i ludziach nie zaobserwowano niekorzystnego wpływu HMB, głównego aktywnego składnika preparatu, na organizm. Co więcej, przeprowadzana równolegle szczegółowa analiza wybranych wskaźników krwi potwierdziła korzystne oddziaływanie HMB na organizm.

Jak należy stosować Beta Advantage?

Beta Advantage jest dodatkiem paszowym, należy podawać go wraz z ustalonymi porcjami ziarna, sian czy innych pasz podawanych zwierzęciu. Standardowa dawka dzienna dla konia o wadze od 400 – 600 kg to 50 gr podawane w dwóch porcjach wraz z paszą. Dawka zalecana dla koni sportowych to 100 gr dziennie. Na 7 dni przed zawodami zaleca się zwiększyć dawkę dzienną do 150 gram.

Co zawiera preparat Beta Advantage?

Składniki: susz z lucerny, sól wapniowa kwasu 3-hydroksy-3-metylo-masłowego (HMB), melasa z trzciny cukrowej, olej sojowy, lecytyna sojowa, przeciwutleniacz (ethoxyquina, karmel jako naturalny środek zapachowo – smakowy.

Gdzie można nabyć Beta Advantage?

Wyłącznym dystrybutorem preparatu Beta Advantage z HMB jest firma: SAVVY HORSE Ewa Klimek, tel.: +48 884 041 044, email: info@beta-advantage.eu www.beta-advantage.eu, Preparat można także nabyć w sklepie Końskich Smaczków tutaj.

Może Ci się również spodoba