Przy rozpoczęciu przygody z jakimkolwiek sportem pojawia się pytanie o sprzęt – co jest nam niezbędne? Dzisiaj postaram się przybliżyć czego potrzeba na początku swojej jeździeckiej przygody.

Obuwie:

Podczas pierwszych zajęć na lonży jeździec powinien mieć na sobie buty z twardą podeszwą, całkowicie zabudowane – zdecydowanie nie mogą to być tenisówki lub obuwie letnie, ponieważ takie obuwie tylko utrudniłoby pierwsze jazdy.

Kiedy będziecie wiedzieć, że jazda konna jest sportem, w którym chcecie się rozwijać można zainwestować z sztyblety wykonane z eko-skóry lub skóry. Początkowo można zaopatrzyć się w nie w sieciowych sklepach sportowych lub w sklepach jeździeckich.

Spodnie:

Do jazdy konnej odradza się bardzo popularne jeansy – mają one po wewnętrznej stronie ud szew, który przy intensywnym zaciskaniu nóg podczas jazdy mogą boleśnie nas obedrzeć. Najlepsze do jazdy oczywiście są bryczesy, które posiadają specjalnie wszyty lej, który poprawia przyczepność do siodła i nie posiada wewnętrznego szwu. Jeśli jednak nie chcecie od razu inwestować w bryczesy można przyjść na pierwsze jazdy w przypadku kobiet w legginsach, a w przypadku mężczyzn w spodniach dresowych. Spodnie bezwzględnie powinny mieć długość do kostek.

T-shirt/bluza:

Powinny być w miarę przylegające do ciała, ponieważ w takim ubraniu instruktor może bez problemu ocenić, czy mamy podczas zajęć prawidłową postawę oraz niekrępujące ruchy, aby bez problemu można było wykonać różnego rodzaju ćwiczenia. W zależności od pory roku powinniśmy się ubrać stosownie do pogody, natomiast należy pamiętać o tym, że będziemy w ruchu i będzie nam cieplej niż w spoczynku – jazda w zbyt ciepłym okryciu może nie być zbyt przyjemna.

Jazda konna jest sportem eleganckim – strój powinien być sportowy, ale również schludny. Wraz z naszym jeździeckim rozwojem możemy kompletować nasz ubiór w sklepach sportowych lub jeździeckich. Warto przeglądać ogłoszenia na forach jeździeckich i kupować sprzęt używany – renomowane firmy produkują ubrania bardzo dobrej jakości, więc kupno używanego sprzętu nie musi równać się ze sprzętem mocno zniszczonym. Wiele sklepów jeździeckich prowadzi sezonowe akcje promocyjne oraz zniżki dla osób korzystających z newsletterów. Warto również porównywać ceny w różnych internetowych sklepach jeździeckich.

Autor: D.Ż.

Końskie Smaczki - przysmaki, smakołyki, ciasteczka, nagrody dla koni

Odwiedź nasz sklep internetowy z przysmakami dla koni

Wszystkie teksty publikowane na stronie są chronione prawami autorskimi. Nie kopiuj ich bez naszej zgody. Jeśli jednak uważasz tekst za bardzo wartościowy, skontaktuj się z nami. Możemy udostępnić Ci tekst. Napisz gdzie byłby opublikowany, na jakiej stronie oraz czy w całości czy w części. Udostępnimy ci możliwość użycia tekstu na swojej stronie pod warunkiem udostępnienia na stronie aktywnego linku do nas wraz z odpowiednimi słowami kluczowymi.

Powyższe teksty są autorstwa współpracujących z nami redaktorów. Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawność i prawdziwość podnoszonych w nich tez. Wszystkie informacje związanie ze zdrowiem koni powinny być weryfikowane u weterynarzy, informacje o szkoleniu z instruktorami a informacje prawne z prawnikami. Pamiętaj, że żadne teksty znalezione na jakiejkolwiek stronie nie dają gwarancji poprawności czy aktualności zawartych w nich twierdzeń i wszystko powinno być skonsultowane z profesjonalistami w danej dziedzinie.