Olej surowy sojowy nierafinowany jest podstawą zdrowej hodowli. Powoduje szybszy przyrost masy, bez większego obciążenia wątroby jak w przypadku olei spożywczych (oleju rzepakowego, słonecznikowego, ryżowego dla ludzi). Dodatkowo skleja pyły w paszy, ograniczając podrażnienie dróg oddechowych co jest bardzo istotne w dzisiejszej „epidemii koni alergików”.

Olej surowy sojowy nierafinowany jest to olej ze zbilansowaną zawartością kwasów omega 3 i omega 6. Zawiera również bardzo dużo witamin i mikroelementów potrzebnych do budowy mięśni.

Podawanie oleju sojowego znacznie obniża zużycie mieszanki paszowej przy zachowaniu wysokiej kaloryczności lub też znacząco podwyższa kaloryczność obecnie stosowanych mieszanek dostarczając energię nie przekładającą się na pobudzenie konia tylko na zwiększenie jego masy. Olej surowy sojowy nierafinowany zazwyczaj podaje się co drugi dzień.

Olej sojowy + ekstrakt z czosnku

Olej sojowy z ekstraktem z czosnku to naturalny repelent na muchy, bąki i komary. Zawiera kwas allina. Ma właściwości antywirusowe oraz odrobaczające. Ponadto poprawia smak mieszanki paszowej, którą konie chętnie pobierają. Do podawania w cyklach dwa tygodnie po 40ml na dzień i dwa tygodnie przerwy. Podczas podawania oleju z czosnkiem nie zaleca się stosowania innych olei.

Olej sojowy + ekstrakt z miodu

Bardzo bogaty w kwas linolowy odpowiedzialny za zdrowy wygląd skóry i sierści. Działa już od nasady cebulki włosia, nadaje im zdrowy wygląd oraz sprężystość. Dodatkowo dodaje smak mieszance paszowej i wpływa korzystnie na samopoczucie zwierząt. Dobrze działa na serce dzięki bogactwu witamin i niezbędnych kwasów tłuszczowych. Doskonałe źródło energii i witalności dla koni po dużym wysiłku. Do podawania w cyklach dwa tygodnie podawania i dwa tygodnie przerwy po 40ml na dzień. Nie zaleca się podawania w przypadku stosowania innych olei.

Już wkrótce olej surowy sojowy nierafinowany, czysty oraz z ekstraktami z miodu pitnego i ekstraktami z czosnku dostępny będzie w sklepie Końskich Smaczków zarówno hurtowo jak i detalicznie!

Końskie Smaczki - przysmaki, smakołyki, ciasteczka, nagrody dla koni

Odwiedź nasz sklep internetowy z przysmakami dla koni

Wszystkie teksty publikowane na stronie są chronione prawami autorskimi. Nie kopiuj ich bez naszej zgody. Jeśli jednak uważasz tekst za bardzo wartościowy, skontaktuj się z nami. Możemy udostępnić Ci tekst. Napisz gdzie byłby opublikowany, na jakiej stronie oraz czy w całości czy w części. Udostępnimy ci możliwość użycia tekstu na swojej stronie pod warunkiem udostępnienia na stronie aktywnego linku do nas wraz z odpowiednimi słowami kluczowymi.

Powyższe teksty są autorstwa współpracujących z nami redaktorów. Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawność i prawdziwość podnoszonych w nich tez. Wszystkie informacje związanie ze zdrowiem koni powinny być weryfikowane u weterynarzy, informacje o szkoleniu z instruktorami a informacje prawne z prawnikami. Pamiętaj, że żadne teksty znalezione na jakiejkolwiek stronie nie dają gwarancji poprawności czy aktualności zawartych w nich twierdzeń i wszystko powinno być skonsultowane z profesjonalistami w danej dziedzinie.