Idealny na stawy i poprawę kondycji fizycznej. Pomoże oczyścić organizm, zwiększyć sprawność układu oddechowego jak również zredukować efekty uboczne leków, antybiotyków i innych substancji chemicznych. Oczyszcza cały organizm, wzmacnia go mobilizując jego naturalne siły do budowy mięśni, wzmacniania kości i poprawy kondycji skóry. Zalecany przy reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Ocet jabłkowy idealnie nadaje się także do pielęgnacji sierści. Roztwór 1:10 z wodą należy nanieść bezpośrednio na sierść. Odstrasza insekty, myje i dezynfekuje.

Ocet z miodu pitnego.

To jedyne takie rozwiązanie na rynku. Jest naturalnym zakwaszaczem a jego bogactwo witaminowe jest niezastąpione w przypadku wielu chorób. Działa jak probiotyk. Obniża ciśnienie krwi, stymuluje pracę jelit oraz doskonale dezynfekuje. Świetnie działa na regenerację organizmu po wysiłku. Regeneruje mięśnie, niweluje zapalenie reumatoidalne. Oczyszcza organizm z toksyn oraz po kuracjach antybiotykowych, Poprawia przemianę materii, Jest idealnym środkiem medycyny naturalnej odpowiedzialnym za zdrową hodowlę. Polecany od wieków przez wszystkich miłośników koni na świecie. Do stosowania przez cały rok, 3 razy w tygodniu, po 50ml dziennej racji żywieniowej.

Ocet jabłkowy

Podobnie jak ocet z miodu pitnego jest naturalnym zakwaszaczem. Ma działanie dezynfekujące. Zwalcza bakterie w tym także bakterie e-coli. Doskonały na egzemy. Silne działanie antybakteryjne, Niweluje stres. Obniża ciśnienie. Ponadto poprawia pracę jelit. Stosowany zewnętrznie odstrasza insekty. Chamuje rozwój pasożytów w sierści oraz wymywa zanieczyszczenia (nie stosować w zimie, gdyż wymywa naturalny łój). Odkaża wodę pitną. Idealnie nadaje się także do dezynfekcji boksów, poideł, wiader na paszę itd. Jego zastosowanie ma szerokie spektrum. To niezastąpiony dodatek paszowy w Twojej stajni i dla Twojego konia. Polecany na każdym kontynencie przez hodowców dbających o zdrowie swoich pupili.

Ocet jabłkowy oraz ocet miodowy (wyrabiany z miodu pitnego) to naturalne zakwaszacze, najbardziej bezpieczne i zdrowe dla koni. Działania octów:

 • Działają jak probiotyk, tzn. zmieniają środowisko przewodu pokarmowego na sprzyjające zdrowej mikroflorze;
 • Działają też antybakteryjnie na patogeny, przeciwdziałając niezdrowej, niepożądanej fermentacji w układzie pokarmowym konia;
 • Wspomagają metabolizm i usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, poprawiają trawienie i przyswajanie paszy.
 • Zwalczają bakterie e-coli;
 • Stymulują produkcję kwasów w jelitach;
 • Powodują lepsze trawienie;
 • Obniżają ciśnienie krwi;
 • Pomagają przeciwdziałać skurczom mięśni;
 • Zapobiegają nietypowemu rozwolnieniu;
 • Dezynfekują wodę pitną;
 • Wzmacnia sierść;
 • Idealne po kuracjach antybiotykowych;

 

Zaleca się podawać bezpośrednio do paszy lub do picia, 50ml octu jabłkowego lub miodowego na litr wody. Nie zawiera substancji zakazanych przez Jockey Club i FEI.

Końskie Smaczki - przysmaki, smakołyki, ciasteczka, nagrody dla koni

Odwiedź nasz sklep internetowy z przysmakami dla koni

Wszystkie teksty publikowane na stronie są chronione prawami autorskimi. Nie kopiuj ich bez naszej zgody. Jeśli jednak uważasz tekst za bardzo wartościowy, skontaktuj się z nami. Możemy udostępnić Ci tekst. Napisz gdzie byłby opublikowany, na jakiej stronie oraz czy w całości czy w części. Udostępnimy ci możliwość użycia tekstu na swojej stronie pod warunkiem udostępnienia na stronie aktywnego linku do nas wraz z odpowiednimi słowami kluczowymi.

Powyższe teksty są autorstwa współpracujących z nami redaktorów. Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawność i prawdziwość podnoszonych w nich tez. Wszystkie informacje związanie ze zdrowiem koni powinny być weryfikowane u weterynarzy, informacje o szkoleniu z instruktorami a informacje prawne z prawnikami. Pamiętaj, że żadne teksty znalezione na jakiejkolwiek stronie nie dają gwarancji poprawności czy aktualności zawartych w nich twierdzeń i wszystko powinno być skonsultowane z profesjonalistami w danej dziedzinie.