Czy dobierze się ktoś w końcu do tych natrętnych telemarketerów? Człowiek nie może już spokojnie popracować, nie może spokojnie spędzić czasu z rodziną, nie może się zrelaksować. Wszystko dlatego, że kilka lub kilkanaście razy dziennie dzwonią telemarketerzy.

Człowiek normalnie sobie pracuje, jest skupiony na pracy i swoich zajęciach. Coś przelicza, coś robi, coś pisze. Nagle telefon odrywający od pracy. Nieznany numer. Odbiera i słyszy w słuchawce telemarketera. Rozłącza się i wraca do pracy, aby za godzinę zaś ktoś mu przerwał z nową super ofertą.

Następnie jedzie do domu. Chce sobie coś ugotować, spędzić czas z rodziną. Ale dzwoni ponownie telefon. Oczywiście nieznany numer. Odbieramy bo może to klient, może coś się stało, może ze stajni. Ale nie. To oczywiście ponownie natrętny telemarketer z zaproszeniem na pokaz cudownych garnków albo pościeli z owczej wełny.

No to zbieramy się na stajnie. Przyjeżdżamy, czyścimy konia, zbieramy się do wsiadania. Ponownie coś dzwoni. Również nieznany numer. Odbieramy bo to może być klient, kontrahent, hurtownia, sklep, może znajomy potrzebuje pomocy a padła mu komórka. Nie, to dzwoni sieć komórkowa z ofertą bo za rok kończy się umowa. Za rok! Ale już trzeba dzwonić i tak będzie codziennie, co dwa dni.

Po koniu wracamy do domu, chcemy spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi. Ale nie. Dzwoni nieznany numer. Odbieramy bo to może klient, hurtownia, sklep, ktoś ze stajni, może jakiś znajomy potrzebuje pomocy a padł mu telefon. A tam rejestrator domen dzwoni o 20.00 z ofertą certyfikatu do naszej domeny. Grzecznie dziękujemy i zadajemy sobie pytanie. Czy ktoś ukróci tych telemarketerów?

Mając prywatny numer telefonu łatwo o niego zadbać. Wystarczy nie podawać go nigdzie, nie podawać go w formularzach, nie wysyłać żadnych smsów płatnych. Z telefonem firmowym ie jest już tak prosto. Po pierwsze wszyscy go znają. Nie możemy go wyłączyć chcąc zarabiać na życie. Dostępny jest także w wielu miejscach online. Po drugie firmowe telefony nie są chronione tak jak prywatne. Zawsze pytam telemarketera czy też handlowca skąd ma ten numer. Odpowiedź jest zawsze taka sama: z ogólnie dostępnych baz danych. A co można zrobić, aby bronić się przed telemarketerami? Sprawdzać szybko kto dzwonił. Jak jestem online to szybko wpisuję nieznany numer w serwisach typu ktoto.info i mam informację czy to telemarketer. Jeśli telemarketer to wyciszam dzwonek i wracam do pracy.

Przepraszam też za taką mało końską prywatę. Ale musiałem gdzieś o tym napisać dla swojego zdrowia psychicznego.

Końskie Smaczki - przysmaki, smakołyki, ciasteczka, nagrody dla koni

Odwiedź nasz sklep internetowy z przysmakami dla koni

Wszystkie teksty publikowane na stronie są chronione prawami autorskimi. Nie kopiuj ich bez naszej zgody. Jeśli jednak uważasz tekst za bardzo wartościowy, skontaktuj się z nami. Możemy udostępnić Ci tekst. Napisz gdzie byłby opublikowany, na jakiej stronie oraz czy w całości czy w części. Udostępnimy ci możliwość użycia tekstu na swojej stronie pod warunkiem udostępnienia na stronie aktywnego linku do nas wraz z odpowiednimi słowami kluczowymi.

Powyższe teksty są autorstwa współpracujących z nami redaktorów. Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawność i prawdziwość podnoszonych w nich tez. Wszystkie informacje związanie ze zdrowiem koni powinny być weryfikowane u weterynarzy, informacje o szkoleniu z instruktorami a informacje prawne z prawnikami. Pamiętaj, że żadne teksty znalezione na jakiejkolwiek stronie nie dają gwarancji poprawności czy aktualności zawartych w nich twierdzeń i wszystko powinno być skonsultowane z profesjonalistami w danej dziedzinie.