Sklepy jeździeckie pękają w szwach od różnego rodzaju sprzętu i akcesoriów niezbędnych w stajni. Jednak wiele przydatnych rzeczy można znaleźć w całkiem „ludzkich” ;) sklepach. Pod lupę weźmy najpierw akcesoria dla koni. Po pierwsze – skrzynka. Służy nam przede wszystkim do przechowywania szczotek i innych niezbędnych rzeczy do czyszczenia. Firmy zajmujące się produkcją sprzętu jeździeckiego mają w ofercie same skrzynki lub gotowe zestawy z pełnym wyposażeniem, ale cena samej skrzynki zaczyna się od 80 złotych w górę, natomiast skrzynkę, której przeznaczeniem jest przechowywanie narzędzi, możemy kupić w sklepie budowlanym za ok. 50 złotych.

Kolejną rzeczą, jaką możemy znaleźć w sklepie budowlanym lub w supermarkecie są schodki. Służą nam one przy wsiadaniu, ale również przy zabiegach pielęgnacyjnych, a dodatkowo dobrze się na nich siedzi i plotkuje przy kawie w stajni.

Konie z reguły dosyć szybko niszczą przedmioty znajdujące się wokół nich, więc często zniszczeniu ulegają wiadra. Popularne teraz wiadra gumowe z uchwytami można znaleźć już za ok. 25 złotych – warto szukać promocji.

Do przechowywania w stajni często używamy jeździeckich pak – są one stosunkowo drogie, najprostsze mogą kosztować nawet 400-500 złotych. Pakę możemy zrobić sami z szafy, ale również można zaopatrzyć się w skrzynię ogrodową, której ceny wahają się od 150-250 złotych. Są one dosyć odporne i pojemne, mogą również służyć do przechowywania pasz.

Dla koni już było, czy możemy znaleźć coś dla jeźdźców? Oczywiście – przede wszystkim w sklepach budowlanych mamy szeroki wybór rękawiczek roboczych. Za kilka złotych można upolować niezłe rękawiczki, które będą nam służyć w pracach stajennych oraz na przykład podczas czyszczenia koni lub sprzętu – szkoda zużywać do takich prac rękawiczek, które kupiliśmy z przeznaczeniem na jazdy. Kolejną rzeczą jaką warto szukać, tym razem w sklepach sportowych – są polówki. Takie koszulki kojarzą się z jeździectwem i wyglądają bardzo fajnie w połączeniu z bryczesami. Można je znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach (20-30 złotych).

Co jeszcze się w stajni przydaje? Kalosze. Kto z nas kiedyś nie wyczyścił sztybletów i ochoczo poszedł po konia na padok i wrócił ubrudzony po kolana w błoto? Często w supermarketach można znaleźć kalosze w niskich cenach, natomiast ich ceny w sklepach jeździeckich często równają się cenom skórzanych sztybletów.

Autor: D.Ż.

Końskie Smaczki - przysmaki, smakołyki, ciasteczka, nagrody dla koni

Odwiedź nasz sklep internetowy z przysmakami dla koni

Wszystkie teksty publikowane na stronie są chronione prawami autorskimi. Nie kopiuj ich bez naszej zgody. Jeśli jednak uważasz tekst za bardzo wartościowy, skontaktuj się z nami. Możemy udostępnić Ci tekst. Napisz gdzie byłby opublikowany, na jakiej stronie oraz czy w całości czy w części. Udostępnimy ci możliwość użycia tekstu na swojej stronie pod warunkiem udostępnienia na stronie aktywnego linku do nas wraz z odpowiednimi słowami kluczowymi.

Powyższe teksty są autorstwa współpracujących z nami redaktorów. Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawność i prawdziwość podnoszonych w nich tez. Wszystkie informacje związanie ze zdrowiem koni powinny być weryfikowane u weterynarzy, informacje o szkoleniu z instruktorami a informacje prawne z prawnikami. Pamiętaj, że żadne teksty znalezione na jakiejkolwiek stronie nie dają gwarancji poprawności czy aktualności zawartych w nich twierdzeń i wszystko powinno być skonsultowane z profesjonalistami w danej dziedzinie.