Jak zapewne zauważyliście, w składzie naszych Smaczków znaczącą rolę odgrywa mąka kukurydziana. Oczywiście pierwszoplanowa rola przypada dla zmiksowanego owocu lub warzywa (50% w składzie), jednak zaraz za nimi znajduje się mąka kukurydziana (40% składu).

Dlaczego stosujemy mąkę kukurydzianą gdy inni stosują zwykłą mąkę pszenną? Przecież jest to ekonomicznie nieuzasadnione gdyż mąka kukurydziana jest blisko trzy razy droższa od mąki pszennej?

Wielokrotnie mówiliśmy i pisaliśmy, że na składzie Smaczków, oraz jakości surowców do wypieków nie oszczędzamy. Stosujemy tylko najwyższej jakości surowce. Ale nie o ekonomię tu chodzi.

Mąka kukurydziana to żółta mąka powstaje z przemiału ziaren kukurydzy, jest bogata w witaminy A, B, E, magnez, potas, błonnik. A co najważniejsze – nie zawiera glutenu. I nie chodzi tutaj o modne ostatnio podejście do żywienia i diety bezglutenowej u ludzi. Gluten to mieszanina białek roślinnych: gluteniny i gliadyny. Ma kilka właściwości, które są przydatne w piekarnictwie. Między innymi bardzo dobrze zachowuje w cieście wodę i przyczynia się do lepszego urabiania ciasta. Ponadto zatrzymuje w cieście dwutlenek węgla co sprzyja fermentacji drożdżowej – a taka fermentacja, neutralna dla zdrowia ludzi – jest już niebezpieczna dla zdrowia konia. Delikatnemu układowi pokarmowemu konia nie służą produkty fermentacji drożdży. Powodują kolki i inne dolegliwości układu pokarmowego.

Dlatego też, tak ważne było dla nas eliminacja mąki pszennej – i co za tym idzie także i glutenu – ze składu naszych ciastek dla koni. Wszystko dla zdrowia naszych i waszych koni. W chwili obecnej jesteśmy więc jedynym producentem całkowicie zdrowych i bezglutenowych ciasteczek dla konia. To kolejny powód dla którego warto wybrać Końskie Smaczki dla swojego rumaka.

 

Końskie Smaczki - przysmaki, smakołyki, ciasteczka, nagrody dla koni

Odwiedź nasz sklep internetowy z przysmakami dla koni

Wszystkie teksty publikowane na stronie są chronione prawami autorskimi. Nie kopiuj ich bez naszej zgody. Jeśli jednak uważasz tekst za bardzo wartościowy, skontaktuj się z nami. Możemy udostępnić Ci tekst. Napisz gdzie byłby opublikowany, na jakiej stronie oraz czy w całości czy w części. Udostępnimy ci możliwość użycia tekstu na swojej stronie pod warunkiem udostępnienia na stronie aktywnego linku do nas wraz z odpowiednimi słowami kluczowymi.

Powyższe teksty są autorstwa współpracujących z nami redaktorów. Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawność i prawdziwość podnoszonych w nich tez. Wszystkie informacje związanie ze zdrowiem koni powinny być weryfikowane u weterynarzy, informacje o szkoleniu z instruktorami a informacje prawne z prawnikami. Pamiętaj, że żadne teksty znalezione na jakiejkolwiek stronie nie dają gwarancji poprawności czy aktualności zawartych w nich twierdzeń i wszystko powinno być skonsultowane z profesjonalistami w danej dziedzinie.