Często słyszymy to pytanie. Dlaczego nasze ciasteczka dla koni nie mają dodatków witamin? Wskazuje nam się konkurencyjne „chemiczne” smaczki, które mają w sobie dodatki witamin i innych różnych składników. Odpowiedź jest banalnie prosta – jesteśmy nie tylko producentem smaczków ale i praktykami jeździectwa.

Wszyscy wiemy jak ważna jest dla konia zbilansowana dieta, odpowiednio przygotowana pasza zawierająca odpowiednie dodatki witaminowe, składniki mineralne.

Delikatny układ pokarmowy konia wymusza dokładne ustalenie dziennego składu paszy. Zarówno dla koni rekreacyjnych jak i sportowych. Dobrana do ich wieku, budowy, wagi, intensywności pracy, czasu spędzanego na padoku, dostępu do trawy itd. Taka dzienna, rozplanowana dieta jest sekretem zdrowia konia.

Gdybyśmy do naszych Smaczków dodawali sztucznie witaminy moglibyśmy zaburzyć dzienną dietę. Przecież koń nie otrzymuje z góry określonej ilości Smaczków dziennie. Czasami dostanie trzy Smaczki a czasami trzydzieści. Gdybyśmy więc sztucznie faszerowali Smaczki witaminami, zaburzylibyśmy ustaloną dziennie dietę. Nie chcemy tego robić swoim koniom więc i nie skazujemy na to koni naszych wiernych klientów.

Koszt sztucznych witamin nie jest duży. Kilogram proszku witaminowego to koszt kilkudziesięciu groszy. Moglibyśmy oczywiście tym proszkiem zastępować mąkę kukurydzianą, która kosztuje nas prawie cztery złote za kilogram. Czysty zysk dla nas – lecz nie będziemy tego robić naszym klientom. Nigdy nie będziemy oszczędzać na składzie i na jakości surowców.

A do klientów mamy gorącą prośbę. Nie nabierajcie się na wielki napis na paczce „z witaminami”, czy też „zawiera dodatkowe składniki odżywcze i minerały”. Nie jest problemem nafaszerowanie Smaczków sztucznie dowolnymi składnikami. Podobnie jak nie jest trudno rozregulować dietę naszych rumaków.

Czy jest to słuszne podejście? Pozostawiamy do Waszej indywidualnej oceny. Z naszej strony jest to jedyne właściwe mając na uwadze własne doświadczenia z żywieniem koni.

Końskie Smaczki - przysmaki, smakołyki, ciasteczka, nagrody dla koni

Odwiedź nasz sklep internetowy z przysmakami dla koni

Wszystkie teksty publikowane na stronie są chronione prawami autorskimi. Nie kopiuj ich bez naszej zgody. Jeśli jednak uważasz tekst za bardzo wartościowy, skontaktuj się z nami. Możemy udostępnić Ci tekst. Napisz gdzie byłby opublikowany, na jakiej stronie oraz czy w całości czy w części. Udostępnimy ci możliwość użycia tekstu na swojej stronie pod warunkiem udostępnienia na stronie aktywnego linku do nas wraz z odpowiednimi słowami kluczowymi.

Powyższe teksty są autorstwa współpracujących z nami redaktorów. Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawność i prawdziwość podnoszonych w nich tez. Wszystkie informacje związanie ze zdrowiem koni powinny być weryfikowane u weterynarzy, informacje o szkoleniu z instruktorami a informacje prawne z prawnikami. Pamiętaj, że żadne teksty znalezione na jakiejkolwiek stronie nie dają gwarancji poprawności czy aktualności zawartych w nich twierdzeń i wszystko powinno być skonsultowane z profesjonalistami w danej dziedzinie.